Туберкулозата атакува хората, които често проявяват агресия и неудовлетвореност в ежедневието си.
Жълтата гостенка, както е известна туберкулозата, е заболяване, което е известно на човечеството от дълги години.
За разлика от сега, когато не само че за нея лек има, но и се търсят основните причини за появата й, в миналото това е била смъртоносна болест, чиято поява е хвърляла в паника.
Охтичавите са били описвани като бледи, унили, слаби, незаинтересовани от случващото се с тях и около тях.
Емоциите са били дълбоко прикрити – факт, който застава в основата на изводите с днешна дата, разкриващи предразположеността към туберкулоза.
С изнамирането на противотуберкулозната ваксина страхът от заболяването е намалял, но все още в сила е питането наистина ли имаше нужда от нея, или лечението на туберкулозата можеше да се осъществи единствено с природни средства.
На този въпрос трудно би могло да се отговори, като се има предвид и фактът, че бактериите, които атакуват човешкия организъм, се видоизменят и усъвършенстват.
Изчакват момента, в който тялото е атакувано от стреса, в който защитните му сили са намалени, и се разпростират навсякъде.
Именно поради това склонни към заразяване с туберкулоза, твърди публикация на Асошиейтед прес, са хората, които страдат от депресия, печал, тъга или агресия – стресът при тях е на върхови нива.