Опалесценция в урината. Значение на белтък опал. 
Намаляване на белтък в урината. и коварната опалесценция

Опалесценция. Значение на белтък опал в урината

Опалесценция в урината. Значение на белтък опал. Опалесценция, значение при дете. Намаляване на белтък в урината. Референтни стойности

Това е термин, който се среща главно в резултатите, които ни дават от лабораторията след изследване на урината. Означава, че нещо е искрящо като камъка опал. В случая, който ни интересува, се отнася до нашата урина, която има нещо смущаващо в цвета си. Но принципно това понятие Opalescence е от минералогията (учението за камъните), а също има и такава избелваща паста за зъби.

В самото заключение на изследването се дава някаква стойност, която означава количеството на белтъка в урината. Но това още не е опалесценцията, за която повечето читатели питат. Там е посочено числото на референтната стойност. По него се разбира дали въпросният белтък е в норма, дали е под нея или е повишен.

Понякога в резултатите пише “опал”, тоест това вече е митичната опалесценция, която означава, че в урината си имаме такова количество, белтък, което вече е близо до разболяването, до самия “ръб на патологичното”, както се изразяват специалистите.
Все още няма проблем, защото стойността не надхвърля референта на нормата, но тя е достатъчно голяма, за да се нуждае от по-нататъшно наблюдение, защото всеки момент може да я надхвърли и пациентът да се разболее.

Как следва да се действа от тук нататък? Лекарят може да реши да хоспитализира пациента си, а може и да определи превантивно, профилактично лечение. С него се цели да се прекрати опасността от разболяване.
Понякога се случва въпросният опал в урината да се срещне и в резултатите на дете. Това, разбира се, е притеснително и трябва да се вземат мерки, но сам по себе си този белтък опалесценция още не означава, че детето се е разболяло, просто трябва да се вземат някои мерки разболяването да се предотврати.

Вижте и ТОВА: Лекарства за белтък в урината. Стойности 1+ и нормални стойности на албумин в урината. Как да действаме при белтък опалесценция?

Повечето жени прекарват нормална бременност, но значителните промени в организма могат да причинят многобройни проблеми и неудобства.

Природните методи заедно с редовните предродилни грижи са особено полезни в този период, когато се приемат само крайно необходими медикаменти единствено по лекарско предписание.

Деветте месеца на бременността са изпитание за женския организъм. Увеличавайки се, матката притиска околните вътрешни органи, което води до появата на киселини, запек, хемороиди, разширени вени и незадържане на урина поради напрежение.

Нарастващата тежест на бебето, плацентата, околоплодните води, увеличеното количество кръв и запасите от мазнини причиняват умора и болки в гърба. Плодът се нуждае от желязо, калций и други минерали и това може да доведе до анемия и проблеми със зъбите при майката.

Дайте мнение и Вие тук!

Освен всичко, промяната в метаболизма, в хормоналното и имунното състояние на организма увеличават риска от поява на диабет, гъбични инфекции, припадъци, сърбежи, гадене и повръщане, проблеми с венците и мускулни схващания на краката.

Едно сериозно състояние, известно като прееклампсия, може да причини повишено кръвно налягане, мигрена, задържане на течности (което се проявява с отоци по ръцете, лицето и глезените) и наличие на белтък в урината.

“Фигурин

Това означава и опал в урината, опалесценция, наличието на някакво количество белтък в урината, което задължава лекаря да вземе решение какви изследвания трябва на се предприемат, да има ли или да няма хоспитализация и т.н.

Наличието на албумин (белтък в урината) навежда на мисълта за прееклампсия, която може да бъде сериозно вредна за плода.

Ако не се лекува, то може да повлияе върху снабдяването на плода с кислород и хранителни вещества и да предизвика спонтанен аборт.

ПРОФИЛАКТИКА.

Много от дребните проблеми на бременността могат да се предотвратят или сведат до минимум, ако родителите са в отлично здраве по време на зачеването.

Още по темата ТУК:

За Маргарита Алексиева

margarita-alexieva2Маргарита Алексиева е редактор в множество здравни отдели на различни национални и регионални всекидневни и седмични вестници и списания. В журналистиката е от 1992 година, като през последните години се ориентира предимно към тематиките на здравеопазването и медицината.

Прочети още

Дрехи за бременни. Самата фраза е достатъчна, за да накара повечето жени да настръхнат.

Kак да се обличаме по време на бременност

Дрехи за бременни. Самата фраза е достатъчна, за да накара повечето жени да настръхнат. От …

Едно мнение

  1. Умен лекар

    Цялата статия е от тип… аааа да влезе в дупката, ама не влиза. Не виждам смисъл защо пълните главите на хората, като няма 1 полезен ред тука?

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *